Davul zurna ekipleri özellikle düğün nişan sünnet gibi organizasyonlarda ortama renk katar. Örf ve adetlerimiz gereği özel günlerimizde davul zurna eşliğinde yöresel oyunları oynayarak o anki mutluluk ve heyecanı daha iyi yaşayabiliriz. Çeyiz çıkarma, kına geceleri, asker uğurlama ve benzer organizasyonlar için Küçükçekmece’de davul zurna ekibi kiralayabilirsiniz.

Bu yazımızda kiralama fiyatlarından davulcuya ne kadar bahşiş verilir ve hizmet bölgeleri ne kadar çok sayıda bilgiyi bulabileceksiniz. İstanbul’un her bölgesinde davul zurna ekibi olduğu gibi Küçükçekmece bölgesinde davul zurna ekibi vardır. Kiralama fiyatları değişiklik gösterse de bu yazımızda Küçükçekmece bölgesinde hizmet veren davul zurna ekipleri ortalama olarak ne kadar bir ücretle hizmet verdiğini öğrenebileceksiniz.

Davul Zurna Kiralama Fiyatları

İyi bir davul zurna ekibi kesinlikle ortamı şenlendirebilir davul zurna ekibinin kaliteli ve iyi müzik yapabilmesi oldukça önemli olsa da kişiler çoğu zaman daha uygun fiyatlı hizmet veren ekiplere yönelmeyi tercih ediyorlar.

Davul zurna ekipleri İstanbul Küçükçekmece’de 100 TL den başlayan fiyatlarla hizmet veriyor. 100 TL’lik fiyatta bir davul ile zurna oluyor ve bu şekilde hizmet veriyorlar. Ayrıca hizmetin sadece bir saatle sınırlı kaldığını ve sadece bir davul bir zurna olduğunu söylemekte yarar var. Birden fazla enstrüman ya da daha farklı enstrüman isteyenler için fiyatları çok daha yüksek olduğunu söylemekte yarar var. İki zurna iki davul eşliğinde eğlenmek ve mutlu olmak istiyorsanız bu rakam en az 400 TL olacaktır. Yine bölgede tanınan ve işinde uzun süredir başarılı olan müzisyenler de farklı fiyat politikası uygulayabiliyorlar. Tanınmış ve Küçükçekmece bölgesinde adını duyuran davul zurna ekipleri oldukça yüksek fiyatlarda verebiliyorlar. Ancak Ortalama olarak 2 davul 2 zurna 2 şeklinde çalışan müzisyenler ortalama olarak 400 TL bir ücret ile hizmet veriyorlar.

Davul zurna ile bir program yapıp adetlere uygun bir şekilde eğlenmek istiyorsanız ev fiyatlarının da uygun olmasını istiyorsanız kesinlikle haklısınız en uygun fiyat veren davul zurna ekibinin seçmenizde yarar var. Ayrıca fiyat performans kalitesine de özen göstermelisiniz. Özel günlerde sizin istediğiniz parçaları çalacak de gerçekten yüksek bir performans sağlayacak davul zurna ekipleri kesinlikle o anki coşkuyu kat ve kat arttıracaktır. Arzu edilen tüm parçaların çalınması kültürümüzde yer alan motiflere dokunulması kesinlikle oldukça hoş olacaktır. Keyifli dakikalar geçirmek eğlencenin tadına varmak istiyorsanız kesinlikle kaliteli bir davul zurna ekibi tercih etmelisiniz.

Davulculara Bahşiş Verilir Mi? Bahşiş Ne Kadar Olmalı?

Birçok farklı kutlama türü için davul zurna ekibi çağrılabilir uzunca süredir devam eden bir adet var ki davulculara ve diğer müzisyenlere bahşiş verilmesi. Bu konuyla alakalı uzunca süredir ortaya bazı miktarlar atılsa da davulcuya ya da zurnacıya verilecek olan bahşiş tamamen insanı gönlünden kopan bir rakam olacaktır.

2019 yılı şartları ortaya alındığında bahşiş olarak en az 50 TL verilmesi uygun olacaktır isteyenler ve müzisyenlerin performansından memnun olanlar da daha fazla miktarda bahşiş verebilirler. Ancak günümüz şartları ve ekonomik düzeni de düşünecek olursak müzisyen başı en az 50 TL ücret verilmesi kesinlikle ideal bir tercih olabilir.

Davulcu Ne İş Yapar?

Davul çalmak aslında çok basit bir olaymış gibi gözükse de aslında hiç de öyle değildir. “herkes davul çalar ama çomağı makama uyduramaz” cümlesi bu iş için tam anlamıyla yerine oturuyor. Ayrıca herkes iş yapar ama o işin gerektirdiği ustalığı gösteremez sözü de davul çalmada ustalaşmanın ne kadar önemli olduğuna güzel bir örnek olarak isimlendirilebilir. Davulcular kına gecesi asker uğurlaması çeyiz çıkarması gibi etkinlik ve organizasyonlarda bulunurlar.

Davul zurna klarnet gibi ekipmanlarla birleştiği zaman tadına doyum olmayan ve pek çok yöremizde sevilen müzik türlerini icra edebilir özellikle nişan törenleri mezuniyet törenleri gibi düğünlerde davul zurna ile yapmak isteyen insanlar için özel olarak çalınacak türkü ve şarkılarda eğlenebilir. Davulcular da tıpkı diğer müzisyenler gibi çalışırlar. Her müzisyen birbirinden ayrıldığı gibi davulcular da birbirinden ayrılırlar meslek de çok da eski olanlar ve çok daha fazla davul ile parça çalabilen müzisyenler bu alanda ayrılmışlardır.

Küçükçekmece Davulcuların Hizmet Bölgeleri

Davulcuların hizmet bölgeleri çoğu zaman yaşadıkları şehirlerle sınırlıdır. Eğer çok büyük organizasyon ya da festivaller olmazsa pek çok davul zurna ekibi kendi şehrinde hizmet vermektedir. İstanbul Küçükçekmece davul zurna ekibi kiralamayı düşünüyorsanız kesinlikle o bölgenin en iyi guruplarına yoğunlaşmalısınız. Bu iş için ayıracağınız bütçe ile birlikte size en iyi hizmeti verebilecek grupları ayarlarsanız kesinlikle en güzel gününüz düşündüğünüzden çok daha keyifli geçebilir. Davul zurna ekipleri çalacakları müziklerle kesinlikle ortama neşe getirecektir.

Davulcu Nasıl Olunur?

Her enstrümanı çalabilmek için önce o enstrümana karşı bir ilginin olması gerekiyor. Ufak yaşlarda davula başlamak kesinlikle bu konuda daha avantajlı olmanızı sağlayacaktır.

Eğer davula ilginiz varsa sizde bu enstrüman çalmak almak istiyorsanız öncelikle kendinize bir tane davul almalısınız. Daha uygun fiyatlı davul modeli alırsanız kesinlikle çok daha doğru bir iş yapmış olursunuz. Sonrasında ise kesinlikle bir profesyonelden eğitim almalı ve davul çalmanın incelikleri enstrümanı nasıl bir algoritmasını olduğunu çözmeye başlarsınız. Elbette tüm bunları yaparken hiçbir zaman vazgeçmeden davul çalmaya odaklanmalı ve sık sık davulu elinize alarak pratik yapmalısınız. Zaman içerisinde öğrenmeye başladıkça davul çalmada ki repertuarınız genişleyecek ve sizde davulcu olma yolunda adım atmış olacaksınız.

Davulu Oluşturan Parçalar Hangileridir?

Davul Türk tarihi için oldukça önemli bir yere sahiptir. Vurmalı çalgılar sınıfına girmektedir. Özellikle Anadolu’nun yöresel çalgıları arasında yer alan davul 60 70 ve 80 cm çapındadır.

Anadolu’daki çok sayıda davul boyları 40 santim çapına sahiptir. Çeşitli yörelere özel davul çalınabilir ve kalın ve ince tokmaklarla vurularak ses elde edilir. Günümüzde ise Rock ve hareketli müziklerin enstrüman olarak davul sık sık kullanılmaktadır. Davul çeşitleri arasında Timballer, Bango, Konga, Bas Davul, Kirişi davul ve trampetler gelir.

Davulda kullanılan malzemeler ahşaptır. Gerilmiş deri sayesinde ses içeriye yankılanarak müzik ortaya çıkar. Yuvarlak olan kısım tamamen ağaçtan yapılırken sesin çıktığı ve yankılandığı kısım ise deriden yapılmaktadır. Ayrıca klasik davulda bir de tokmak bulunmaktadır.

https://istanbuldavulcu.com/wp-content/uploads/2017/06/davul-zurna-ekibi-kiralama-300x169.jpghttps://istanbuldavulcu.com/wp-content/uploads/2017/06/davul-zurna-ekibi-kiralama-80x80.jpgadminKüçükçekmece
Davul zurna ekipleri özellikle düğün nişan sünnet gibi organizasyonlarda ortama renk katar. Örf ve adetlerimiz gereği özel günlerimizde davul zurna eşliğinde yöresel oyunları oynayarak o anki mutluluk ve heyecanı daha iyi yaşayabiliriz. Çeyiz çıkarma, kına geceleri, asker uğurlama ve benzer organizasyonlar için Küçükçekmece’de davul zurna ekibi kiralayabilirsiniz. Bu yazımızda kiralama...
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...