Güngören Davul Ekibi İle Nasıl Anlaşılır?

Güngören’de yaşayanlar düğünlerine renk katmak için davul zurna ekibi ile anlaşmayı tercih ediyorlar. Ülkemizde ki önemli kültürlerden birisi olan bu ekip sayesinde gelin alırken, gelin almaya giderken ve düğün salonunda eğlencenin katsayısı daha yüksek olur. Kimilerine göre ne kadar çok davulcu olursa zenginlik o kadar yüksek gözükmektedir.

Güngören davul zurna ekibi ile anlaşırken nasıl hizmet verdiklerini sormaya dikkat etmelisiniz. Kaç saat çalıştıklarını, kendi araçları ile mi geleceklerini ya da sizin mi alacağınızı sormayı unutmamalısınız. Alacakları ücreti ve ücretin içerisine bahşişin dahil olup olmadığını sormalısınız. Hizmetlerini verirken seçenek olarak tüm gün boyunca sizinle çalışabilecekleri gibi saatlik olarak da hizmet verebiliyorlar. Bu hizmeti almak istiyor ancak fazla ödeme yapmak istemiyorsanız saatlik tercih daha mantıklı olacaktır.

Güngören Davul Zurna Ekibinin Hizmetleri Nelerdir?

Güngören davulcu ve zurnacı hizmeti almadan önce nasıl hizmet vereceklerini mutlaka sormalısınız. Belirli müzikleri çalmalarını isterseniz onları konuşmalısınız. Düğünün detayları hakkında onlara bilgi verip buna uygun bir şekilde hazırlık yapılmasını istemeyi unutmamalısınız.

Yöresel kıyafetleri giyerek ekip hazırlanmaktadır. Davulcu, zurnacı ve köçek adında elinde ziller ile oynayan kişilerden oluşabilir. Bu hizmetin içerisinde yer alan köçeği ve kemancıyı düğün sahibi istemeyebiliyor. Eğlenceyi sevenler için bu tercih edilebilecek bir seçenektir. Rekabetin yaşandığı bir sektörde olduğu için hizmetlerini daha hızlı verebilmek için erken rezervasyon fırsatı ve bununla birlikte ödeme kolaylığı da sunulmaktadır. Özel araçları olduğu için sizin bu konuda bir ulaşım problemi yaşamanızın da önüne geçmektedirler. Bu sayede siz ücreti vererek onların işini gerektiği gibi yapmalarına fırsat vermeniz yeterli olacaktır.

Güngören Davul Zurna Düğün Salonunda Nasıl Hizmet Verir?

Güngören davul zurna ekibi ile anlaştıktan sonra aynı zamanda düğün salonuna bu konu hakkında bilgi vermeyi unutmamalısınız. Çünkü salon sahipleri belirli bir düzende düğün programı yapacağı için son anda yaşanan sürprizler can sıkıcı olabilmektedir.

Onun için öncelikle davulcu ve zurnacı ekibi ayarlamalı ardından bunun olacağının bilgisini salon sahibine vermelisiniz. Düğün başladıktan sonra normal program akışı takip edilir ve uygun bir anda genellikle takı töreni bittikten sonra davul zurna ekibi sahneye davet edilir. Halay, oyun havaları eşliğinde genelde misafirler yorulana kadar ya da önceden belirlenen saat süresince eğlenceye devam edilir. Genelde davul ekibi sahneye bir kez çıkarken istek olması halinde bir sefer daha sahneye çıkmaktadırlar.

Davul Zurna Ekibine Ne Kadar Ücret Verilir?

Davul zurna ekibi kiralamak isteyenler genellikle ne kadar ücret vereceklerini bilmezler. Eşten dosttan bilgi alarak araştırma yapıp verecekleri ücretleri o şekilde anlamaya çalışırlar. Günümüzde çok farklı noktalarda bu ekipler ile anlaşıldığı için her organizasyon için ayrı bir ücret alınmaktadır.

Ücret talep ederken ayrıca verilen hizmet ile birlikte ekipte kaç kişi olacağı da önemlidir. Zurnacı genelde tek olurken, davulcu sayısı arttırılabilir. 1 Davul, 1 Zurnacı ile kına gecesi için anlaşacaklar 200 TL ödeme yapmaları gerekmektedir. 2 davul, 1 zurna, 2 köçek ve bu ekibe ekstra olan kemaneci dahil ederek düğünde çalmalarını isterseniz ödemeniz gereken tutar 1000 TL olmaktadır.

Genelde hizmetler yarım saat, bir saat ve iki saat olacak şekilde sunulmaktadır. Gelin çıkarma, kız alma, damat çıkarma, kına, düğün salonu, asker eğlencelisi ve piknik gibi organizasyonlar için ayrı şekilde ücret tarifesi sunulmaktadır. Güngören davul zurna ekibi bunların her biri için sizlere yukarıda bahsettiğim en düşük ve en yüksek fiyatlar ile hizmetlerini sunmaktadır.

Davul Zurna Ekibine Nasıl ve Ne Kadar Bahşiş Verilir?

Davul zurna ekibi karşılaşanlar genelde onlara bahşiş vererek olaya dahil olmayı tercih ederler. Kimileri parayı yere bırakıp eğilerek almalarını ister kimileri ise zurnaya koymak isterler. Tabi bu tamamen gönülden gelecek şekilde verildiği için kimin ne kadar bahşiş vereceği konuşmak pek de mümkün olmaz diyebiliriz.

Biraz da maddi durum ile ilgilidir. Düğün sahibi bu bahşişe başlar ardından aileye yakınlık durumuna göre veya düğün sahibinin gösterdiği kişiye göre bahşiş talep edilir. Ekip bunu alabilmek için ekstra bir şov yapmaktadır. Davullar daha sert ve hızlı vurulur, köçekler daha hızlı oynar veya zurnacı tek başına solo performans gösterebilir. Ama net olarak bahşiş ne kadar verilecek diye bir rakam bulunmamaktadır. Bahşiş verilmeden de düğün tamamlanabilir.

Kaliteli Davul Zurna Ekini Nasıl Olur?

Genelde insanlar davul zurna ekibini özel günlerinde kiralamak istemektedir. Bu güzel günde bu işle uğraşmak istemedikleri için işinde iyi olan insanlar ile konuşmak istemeyi tercih ederler. İyi bir ekip bulmak için öncelikle onlardan bilgi alabilir ardından da onlarla çalışan insanlara sorular sorabilirsiniz.

İyi bir ekip öncelikle sizi hiçbir şekilde mağdur etmez. Söylenilen saatte olayın geçeceği alanda tam ekip ve malzeme ile olurlar. Kıyafetleri tam ve temizdir. Bazı ekipler günlük kıyafetleri ile gelmektedir. Ancak işini iyi yapanlar kıyafet konusunda dikkatli davranır. Hizmetlerini sunarken sürekli para istemek için yanınıza gelmezler. Bazen bahşiş konusunu abartan ekipler olmaktadır. Düğün sahibi ile göz göze gelmeden hiçbir işlem yapmazlar ve fiyat konusunda makuldür. Düğün bitmeden ücretlerini istemezler. Bu özelliklerine dikkat ederek sizde kiralayacağınız ekibi doğru şekilde tercih edebilirsiniz.

Davulcu Nasıl Olunur?

Davulcu olmak isteyenler için özel olarak eğitim veren bir nokta yoktur. Eğer sizde davulcu olmak isterseniz öncelikle bir ekibin yanında çırak olarak çalışmaya başlamalısınız. Düğünlere gelip gittikçe yani olayı yaşadıkça iyi bir davulcu olabilirsiniz. Tabi iyi bir davulcu olurken sadece yapacağınız müzik değil aynı zamanda işinizi yaparken görsel olarak sunacağınız şov da önemli olacaktır.

Zurnacı Nasıl Olunur?

Zurnacı aynı şekilde davulcu gibi tamamen hayatın içerisinde öğrenilen bir meslektir. Ama davulcudan farklı olarak güçlü bir nefesiniz ve nota bilginizin olması gerekiyor. Birçok zurnacı çalmaya nota bilgisi olmadan başlasa da işinde ilerledikçe bu bilgileri de edinmeye dikkat etmektedir. Repertuarına yeni şarkılar eklemek istiyorlarsa bunu mutlaka yapmaları gerekmektedir.

Davul Zurna Ekibinde Yer Alan Kişiler ve Parçalar Nelerdir?

Davul zurna ekibi kiralama hizmeti verenler geniş bir kadroya sahiptir. Genelde ekip içerisinde onlarca kişi olmaktadır. Küçük ekipler halinde dolaşsalar da tüm işlere yetişmek için farklı meziyetleri olan insanlar her zaman yedekte bekletilir. Bir aksilik olması durumunda birisi diğerini yerine geçerek eğlenceye devam edilir.

Davulcu, zurnacı, köçek ve kemancı bunlar arasında yer alır. Zurnacı genele ekiplerin başı olarak gösterilebilir. Hizmet vermeye gelenler arasında özel birisi yoktur. Herkesin bir görevi vardır. Görev önem sırasına göre değişir ya da verecekleri performansa göre sıra ile hizmetlerini sunarlar. Güngören davul zurna ekibi de bu şekilde hizmetleri vererek insanları memnun etmektedir.

Davul Zurna Ekini Rezervasyonu Nasıl Yapılır?

Yakında bir düğün, kına gecesi ya da farklı bir organizasyon varsa yapmanız gereken davul zurna ekibini o tarihten önce arayarak rezervasyon yaptırmak olacaktır. Ne kadar erken ararsanız o kadar işinizi sağlam almış olursunuz. Özellikle de yaz aylarında yapılacak olan düğünlerde çok yoğunluk olduğu için önceden rezervasyon yaptıranlar daha şanslı olmaktadır.

Bunu garantiye almak için randevu tarihinden önce birkaç kez arayarak kontrol edilmeli ve gerekirse de ücretin bir kısmı peşin olarak verilmektedir. Son anda kötü bir sürpriz yaşamamak için bu konuya mutlaka dikkat etmelisiniz. Güngören davul zurna ekibi rezervasyon için bunlara önem vermelisiniz.

https://istanbuldavulcu.com/wp-content/uploads/2017/06/davul-zurna-ekibi-kiralama-300x169.jpghttps://istanbuldavulcu.com/wp-content/uploads/2017/06/davul-zurna-ekibi-kiralama-80x80.jpgadminGüngören
Güngören Davul Ekibi İle Nasıl Anlaşılır? Güngören’de yaşayanlar düğünlerine renk katmak için davul zurna ekibi ile anlaşmayı tercih ediyorlar. Ülkemizde ki önemli kültürlerden birisi olan bu ekip sayesinde gelin alırken, gelin almaya giderken ve düğün salonunda eğlencenin katsayısı daha yüksek olur. Kimilerine göre ne kadar çok davulcu olursa zenginlik o...
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (2 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...