Türkçemizde çok güzel bir atasözü vardır; “harman yel ile düğün el ile olur” diye. Bu kısacık söz bize birçok gerçeği açıklar. Eskiden insanlar imece usulü harmanlarını birlik beraberlik içerisinde yaparlarmış. Şimdilerde imece usulü harman işleri kalmadı ama düğün dernek aynı şekilde eş, dost, akrabalarla devam etmektedir. Bayrampaşa Davul Zurna Ekibi Kiralama hizmetimizle sizlere bu sözü en güzel şekilde yaşatmak istiyoruz.

Biz bu sözün “düğün el ile …” olan kısmında az durmak istiyoruz. İnsanlar en mutlu günlerinde yanlarında en sevdiklerini, tanıdıklarını görmek isterler. Bunların kimisi onlarla mutluluğu paylaşmak içindir. Kimisi ise yalan değil, biraz düşman çatlatmak içindir. Ancak en nihayetinde düğün gibi merasimler elbette insanların bir araya gelmesi ile yapılmaktadır.

İnsanların bir araya gelmesi kolaydır. Bir davetiyeye bakar, ancak asıl iş bundan sonradır. Çünkü bir araya getirdiğiniz insanları oraya toplamanızdaki amaç elbette onlarla mutluluğunuzu paylaşırken diğer taraftan onların da memnun olmasını, eğlenmesini temin etmektir. İşte bunun için de onları eğlendirmeyi bilecek, sizi en güzel şekilde temsil edecek bir davul zurna ekibine ihtiyacınız olacaktır.

Bayrampaşa Davul Zurna Ekibi Kiralama

Davulcu dediğin gözü açık olur, etrafın kokusunu hisseder ve insanların neyi istediğini bilir ona göre çalar. Davulcu dediğin hızlı düşünür, eğlencenin temposu düşmeden misafirleri canlı tutmayı iyi bilir. Davulcu dediğin halden anlamalıdır, durması gereken ve tempoyu düşürmesi gereken yerde durmayı da bilmelidir. Davulcu dediğin kısaca profesyonel olmalıdır, giyinmeyi kuşanmayı, yöresel konuşmayı, yöresel çalmayı, bilmelidir. Kısacası belki düğünün küçük bir parçası gibi görünür ama aslında davulcu zurnacı düğünün bel kemiğidir, eğlencenin merkezidir, düğünün odak noktasıdır, düğünün seyrini belirleyenedir, misafirleri ayakta tutan veya yerine oturmasına izin verendir. Bir de bakmışsınız davulcu zurnacı dediğiniz düğün sahibi gibidir. Zaten öyle de olmalıdır. İyi davulcu zurnacı düğünü kendi düğünü gibi benimser, misafirlere hoş geldiniz der, onların bakışlarından ne istediklerini anlar da sanki her bir parçayı onlar için çalıyormuş gibi yapar. Kısaca davulcu zurnacı gelenleri memnun eden kişidir.

Davulcu zurnacı ne iş yapar?

Dışarıdan bakıldığında davulcu zurnacı sadece elindeki davul ve zurnayı çalan ve bunun karşılığında para alan gibidir. Ancak aslında iş hiçte o kadar kolay değildir. Görmüşsünüzdür, acemi davulcu ve zurnacıları, ne çalacaklarını bilmezler, biri bir yerden başlar diğeri başka yerden, biri bir parça çalmak ister diğeri onu bilmez, düğün sahipleri yöresel ister ya çalamazlar ya da yüzlerine gözlerine bulaştırırlar, misafirlerden nereden buldunuz bunları sesleri yükselmeye başlar da gelenlerin canı sıkılır. Aman aman Allah düşman başına vermesin, böyle olduktan sonra davulcu zurnacı yine parasını alır da olan düğün sahiplerine olur.

Bütün bu olumsuzlukları göz önüne aldığınızda davulcu zurnacının sadece elindeki davul ve zurnayı çalan kişiler olmaktan öte düğünün seyrini ve eğlencenin şeklini ayarlayan, gelen misafirleri gerçekte eğlendiren, yani düğünün eğlence yüzü olduğunu anlarsınız. Ancak bunu anlamak size acı bir tecrübe ile olmamalıdır. Bayrampaşa Davul Zurna Ekibi Kiralama hizmeti size bu acı tecrübeyi değil, düğünün eğlenceli ve güzel yüzünü yaşatmaktadır. Bizden alacağınız hizmetle, misafirlerini ve siz mutlu olur, düğünün ve eğlencenin tadına varır, insanların eğlenmesini keyifle izleyerek bu mutlu günün bahtiyarlığını yaşarsınız. Düğün dernek her zaman olan şeyler değildir. Siz de bu güzel gününüzde işinde uzman, profesyonel bir ekiple çalışmak istersiniz elbette, işte bunun için doğru adrestesiniz.

Bayrampaşa Davul Zurna Ekibi Kiralama davulcu zurnacı ücreti ne kadardır?

Yukarıda anlattığımız gerçekleri düşündüğünüzde aslında davulcu zurnacının fiyatı çok ta önemli değildir. Önemli değil derken, küçük hesaplara takılmamak gerekir. Örneğin kına gecesi 2 saat boyunca Bayrampaşa kına gecesi davulcu zurnacı kiralama hizmeti alacaksınız bir yerden fiyat adlınız 500 TL bir başkası 400 TL fiyat verdi, 100 TL sebebi ile kimse eğlenceni kalitesini düşürmek istemez. Burada odaklanılacak olan husus 100 TL değil, kimin size istediğiniz hizmeti vereceği ve gelen misafirleri memnuniyetidir. Şimdi siz, bu kadar masraf yaptınız ve her şey çok güzel olsun, misafirler eğlensin, siz de bu geceden alnınızın akıyla çıkayım istiyorsunuz. 100 TL sebebi ile hiç böyle bir gece mahvedilir mi? Peki, bu saatten sonra bu surum bin TL verseniz geri toparlanır mı? İşte asıl odaklanılması gereken husus burasıdır. Bu anlamda Bayrampaşa Davul Zurna Ekibi Kiralama ile size en kaliteli hizmeti en uygun fiyat üzerinden vereceğimizi söylemek isteriz.

Tüm bunlarla birlikte davulcu zurnacı fiyatlarının elbette bir taban fiyatı vardır. Örneğin 1 saatlik davulcu zurnacı ücreti, 200TL gibi rakamlardan başlar. Ancak burada asıl ücreti belirleyen unsurlar; düğün yeri mesafesi, kaç davulcu zurnacı istediğiniz, ne kadar hizmet verecekleri, yöresel kıyafet giyip giymeyecekleri başta olmak üzere tüm bunların yanında düğün veya merasim için alacağınız hizmet zamanı da fiyatı önemli ölçüde etkilemektedir. Çünkü baharın en güzel zamanında veya yaz aylarındaki yoğunluk ile kış aylarındaki yoğunluk aynı değildir. Aynı şekilde hafta için ile hafta sonu bir değildir. Yaz ayları ve hafta sonları bu tür merasimler daha yoğunluk kazanacağı için fiyatlar da yükselmekte, kış aylarında ve hafta içi ise fiyatlar düşmektedir.

Kış aylarında fiyatlar düşük olmasına rağmen örneğin yarıyıl tatilinde birden fiyatlar artış göstermektedir. Çünkü kış zamanında düğün yapacaklar birden bu zamana yüklendiği için birden talep patlaması olmakta ve fiyatlar yükselmektedir. Bir hafta önce çok düşük olan fiyatlar iki hafta boyunca daha yüksek olacaktır. İşte bu nedenlerden özellikle fiyat aralığının yüksek olduğu zamanlarda mağduriyet yaşamamak için düğün programınız belli olduğu ilk tarihlerde geç olmadan Bayrampaşa Davul Zurna Ekibi Kiralama hizmetimiz ile iletişim kurarak rezervasyonunuzu yaptırmanız gerekir. Aksi takdirde ya ayakçı davulculara kalır ve memnuniyet şansınıza kalmıştır veya çok daha uzaklardan davulcu zurnacı getirmeniz gerekir ki, bu durumda da fiyat böyle bir zamanda çok daha yüksek çıkacaktır. O zaman gelsin bakarız düşüncesi sizi yağmurdan kaçarken doluya yakalanmaktan beter hale getirecek ve canınızı oldukça sıkacaktır. İşte tüm bunları göz önüne alarak siz de geç olmadan merasim tarihiniz belli olduğunda mutlaka Bayrampaşa Davul Zurna Ekibi Kiralama hizmetimizle irtibat kurarak yerinizi ayırtınız.

Davulcu zurnacı ne kadar bahşiş alır?

Davulcu zurnacı ne kadar bahşiş sorusunu acaba şöyle mi sorsak; davulcu zurnacı ne kadar bahşiş hak eder? İşin doğrusu davulcu zurnacıya verilecek herhangi bir bahşiş miktarı yoktur. Çünkü zaten belirli bir ücret karşılığında davulcu ve zurnacı kiralanmış ve o zamanda size hizmet edecektir. Hiçbir bahşiş verilmese de onlar işlerini yapacaklar ve işin hakkını vereceklerdir. Ancak ülkemizde davulcu ve zurnacıya bahşiş vermek adetten olmuş olacak ki, mutlaka bahşiş verilir. Fakat burada bir az veya çok herhangi bir miktar yoktur. Davulcu zurnacının performansına göre düğün sahipleri veya misafirler eğlence esnasında gönlünde geldiği miktarda bahşişlerini verirler.

https://istanbuldavulcu.com/wp-content/uploads/2017/06/davul-zurna-ekibi-kiralama-300x169.jpghttps://istanbuldavulcu.com/wp-content/uploads/2017/06/davul-zurna-ekibi-kiralama-80x80.jpgadminBayrampaşa
Türkçemizde çok güzel bir atasözü vardır; “harman yel ile düğün el ile olur” diye. Bu kısacık söz bize birçok gerçeği açıklar. Eskiden insanlar imece usulü harmanlarını birlik beraberlik içerisinde yaparlarmış. Şimdilerde imece usulü harman işleri kalmadı ama düğün dernek aynı şekilde eş, dost, akrabalarla devam etmektedir. Bayrampaşa Davul Zurna...
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (2 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...