Davul zurna ekibi Bakırköy’de genellikle düğün, nişan, kına gecesi, gelin çıkarma, çeyiz serme, sünnet, asker eğlencesi… gibi organizasyonlar için kiralanmaktadır. Ancak mezuniyet törenlerinde de davul zurna ekibi kiralama oldukça yaygın bir durumdur. Fakat bu noktada bazı detaylara dikkat etmek gerekir. Örneğin, gelecek olan davulcu ve zurnacının ortama uyum sağlaması çok önemlidir. Mezuniyet törenlerinde gençler; hatta zaman zaman çocuklar bulunacağı için, davul zurna ekibinden istenecek olan şarkılar oyun havaları ya da halaylardan çok güncel ve popüler olan şarkılardır.

Mezuniyet Törenlerinde Davul Zurna Ekibi

Mezuniyet törenleri aileler için başlı başına bir masraftır. Çocuk ya da gençler, kendilerine mezuniyet kıyafetleri almak ister ve bunu da diğer arkadaşları ile bir yarış içerisinde yaparlar. Aslında bu durum tüm özel günler için geçerlidir. Düğünlerde de kadınlar arasında bir kıyafet yarışı vardır. Ancak mezuniyet törenlerinde yaşı daha genç olan kızlar, birbirlerini acımasızca eleştirebilirler. Söz konusu kıyafetlere para yetiştirmek ise aileler için oldukça külfetli olacaktır.

Bir de bu kıyafetlerin bir daha giyilmemesi durumu var elbette. Sosyal medyanın günümüzde özellikle gençler arasında yaygın olarak kullanılması dolayısı ile törenlerde pek çok resim çekilir ve sonrasında da paylaşılır. Alınan ve bir dünya para ödenen kıyafetler bu şekilde herkes tarafından görülmüştür. Dolayısı ile bir daha giyilmeleri tercih edilmez. Bundan 15 sene önce ise durum öyle değildi. Bir genç kız, annesinin tarafından birinin düğününde giydiği bir kıyafeti, babasının tarafından bir akrabasının nişanında da giyerdi, bir arkadaşının nikah töreninde de… Çünkü o kıyafeti bu üç törende de giydiğini görebilecek olan aynı kişiler yoktu. Durum şu an için böyle değil ancak; törenlerde olmayanlar da sosyal medya üzerinden kıyafetleri görebiliyor.

Kıyafet seçimi tamamlandığında sıra saç ve makyaja geliyor. Bunun için de kuaföre bir dünya para ödeniyor. Erkekler için durum böyle değil elbette. Onlar da tıraş oluyor, saçlarını kestiriyorlar; ama bir saç yıkama işlemi ile yapılan bu hazırlıklar sona ermiyor. Dolayısı ile kız ailelerinde mezuniyet törenleri daha masraflı.

Tabi törenin düzenleneceği mekan için ödenecek ücreti de unutmamak gerekiyor. Mezuniyet törenleri genellikle yemekli oluyor. Aileden bir kaç kişinin de bu törenlere katılacağını düşünürsek, fiyat daha da çok kabarıyor. Belki bu organizasyonda en ucuza gelen şey, Bakırköy için davul zurna ekibi kiralaması oluyor. Ekipler bu törenlere, ortalama 300 TL gibi bir fiyat ile dahil oluyorlar. 50 kişilik bir mezuniyet töreninde 300 TL bölüştürüldüğünde, herkese düşen tutar 6 TL gibi çok uygun bir rakam oluyor.

Açıkçası bu gibi gençlerin bulunduğu ortamlarda eğlencenin tadı en çok davul ve zurna ile çıkıyor. Davul ve zurnanın sayısı 2’ye çıktığında, fiyat 600 TL’ye varsa da, kalabalık bir grup için bu bedelin de ödenmesi zor olmuyor. Buradaki tek akıl karıştıran nokta, davulcuların daha çok halay ve oyun havaları çalmalarından kaynaklanıyor. Gençler ise bundan ziyade, gündemdeki popüler müzikler eşliğinde eğlenmek, oynamak ve şarkılar söylemek istiyorlar. Bakırköy’de bu şekilde pek çok davul zurna ekibi bulunuyor. Kendilerini internet üzerinden araştırıp bulmak hiç de zor değil… Hele bir de daha önceki organizasyonlarda kaydettikleri videoları izleyince… Geriye kalan tek şey iyi bir pazarlık oluyor.

Davul Zurna Ekibi Nasıl Kiralanır?

Bakırköy’de davul zurna ekibi kiralamak için gidebileceğiniz belirli noktalar var olup, bu noktalarda bulabileceğiniz ekiplerle fiyatta pazarlık yapıp, program hakkında konuşarak onları organizasyonunuza dahil edebilir, alıp kendi aracınızla istediğiniz mekana ya da evinize götürebilirsiniz. Ancak kiralama işini daha profesyonel olarak internet üzerinden yaparsınız. Bunun için arama motoruna, Bakırköy Davul Zurna Ekibi Kiralama yazıp aratmanız yeterli olacaktır.

Arama motoruna yazmış olduğunuz bu kelime öbeği sonrasında karşınıza pek çok alternatif çıkar. Bu alternatiflerin her birini tıklamasanız dahi, isimlerinin yanlarında telefon numaralarını görebilir, arayıp fiyatta pazarlık yapabilirsiniz. Ancak bizim size önerimiz, organizasyonun 1 – 2 gün öncesinden davul zurna ekibini seçip, işinizi aceleye getirmemenizdir.

Karşınıza çıkan arama sonuçlarından her birine teker teker tıklamak sureti ile ekipler tarafından yapılan açıklamaları okuyun ve sonrasında paylaşmış oldukları videoları izleyin. İstediğiniz ekibe en yakın ekip hangisi ise ya da hangileri ise onları teker teker arayıp kendilerinden fiyat alın. Eğer pazarlık yapabilme yeteneğiniz iyi ise en uygun fiyata, istediğiniz hizmeti sağlayan ekibi bulabilirsiniz.

Davul Zurna Ekibi Nedir?

Davul ve zurna, geleneklerimizin en vazgeçilmez müzik aletleri arasında yer almaktadır. Dolayısı ile davulcu ve zurnacı, bir araya gelip, organizasyonlara birlikte katılırlar. Gelin alma, çeyiz çıkarma, düğün, kına gecesi, nişan, asker uğurlaması, mezuniyet töreni, bayramlar, açılışlar, bahar şenlikleri… gibi pek çok organizasyonda davul zurna ekibi ile karşılaşırsınız. Bu ekipler genellikle bir davul ve bir zurnadan oluşmaktadır. Ancak eğer organizasyon açık havada yapılacak ve geniş kitlelere hitap edecekse, davul ve zurna sayısı iki, hatta üçe çıkabilir. Hatta bu ekip içerisinde köçekler de yer alabilir ki onlar daha profesyonel ekipler olup, eğlenmeyen katılımcıların bulunduğu organizasyonları dahi daha eğlenceli hale getirebilirler. Ancak ekipteki kişi sayısı arttıkça, davul zurna ekibi kiralama fiyatlarının da Bakırköy’de arttığını unutmamak gerekir. Ne demişler? Hamama giren terler. Daha iyi bir eğlence istiyorsanız, organizasyonunuzun diğerlerinden daha keyifli olmasını hedefliyorsanız, kesenin ağzını biraz açabilirsiniz:

Davul zurna ekibi kiralarken dikkat etmeniz gereken bir diğer şey de, davulcu ve zurnacının kıyafetleridir. Daha önce de belirtmiş olduğumuz gibi, resim çekmek geçmişte de çok yaygındı, ama günümüzde daha yaygın. Geçmişte fotoğraf makinesi olan herkes resim çekebiliyorken, şimdilerde, elinde telefon ya da tablet bulunan tüm konuklar fotoğraf ve video çekebiliyorlar. Düğünlerde ya da diğer organizasyonlarda çekilen bu fotoğraf ve videolara, davul zurna ekibi de dahil oluyor. Ve bu noktada, giymiş oldukları kıyafetlerin yöresel olması, geleneklere ve adetlere uygun olması, resimleri daha güzel bir hale getiriyor. Ellerinde bu kıyafetleri bulunduran davul zurna ekibi ise düğünlerde daha çok tercih edilen ekipler arasında yer alıyor.

İnternet üzerinden bulacağınız bir davul zurna ekibini telefon ile arayıp randevu almak istediğinizde, ekip tarafından sizden alınacak olan bilgiler şu şekildedir:
Ne tür bir organizasyon için davul zurna ekibi kiralamak istiyorsunuz? (Düğün, nişan, kına gecesi, asker eğlencesi, gelin alma…)
Davul zurna ekibini hangi semte davet ediyorsunuz? (Bakırköy, Beşiktaş, Sarıyer…)
Davul zurna ekibi size ne zaman lazım? (Bu hafta sonu, Perşembe günü 17’de…)
Davul zurna ekibinin sizinle ne kadar kalmasını istiyorsunuz? (Yarım saat, bir saat, iki saat, tüm gün…)
Davul zurna ekibinde kaç davulcu ve kaç zurnacı olmasını istiyorsunuz? (Sayı ne kadar artarsa, ses o kadar gür çıkar. bir, iki, üç davul? Bir, iki, üç zurna?)
Kiraladığınız davul zurna ekibi nereye ve nasıl gelecek? (Bakırköy’e… Onları siz mi alacaksınız, kendi araçları ile mi gelecekler?)

https://istanbuldavulcu.com/wp-content/uploads/2017/06/davul-zurna-ekibi-kiralama-300x169.jpghttps://istanbuldavulcu.com/wp-content/uploads/2017/06/davul-zurna-ekibi-kiralama-80x80.jpgadminBakırköy
Davul zurna ekibi Bakırköy'de genellikle düğün, nişan, kına gecesi, gelin çıkarma, çeyiz serme, sünnet, asker eğlencesi... gibi organizasyonlar için kiralanmaktadır. Ancak mezuniyet törenlerinde de davul zurna ekibi kiralama oldukça yaygın bir durumdur. Fakat bu noktada bazı detaylara dikkat etmek gerekir. Örneğin, gelecek olan davulcu ve zurnacının ortama uyum sağlaması...
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (2 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...