Davul zurna ekibi kiralama gibi bir gereksiniminiz olduğunda, Bahçelievler’de bunu internet üzerinden kolayca çözebilirsiniz. Bu anlamda yapmanız gereken tek şey, arama motoruna, “Bahçelievler davul zurna ekibi kiralama” şeklindeki kelime öbeğini yazmaktır. Karşınıza çok sayıda sonuç çıkacaktır. Bu sonuçların her birini tıklayarak, ekip hakkındaki bilgileri, fiyatları ve daha önce yapmış oldukları işlerin videolarını gözden geçirin. Sonrasında sizin isteklerinize uygun olan ekiplerin telefon numaralarından kendilerine ulaşın.

Bahçelievler’de davul zurna ekibi kiralama için tercih edebileceğiniz pek çok alternatiften bir kaç tanesini arayıp, kendilerine ihtiyacınız olduğunu söylediğinizde, size bir kaç soru soracaklardır. Bu sorular arasında, davul zurna ekibini ne tür bir organizasyon için istediğiniz, sizinle ne kadar süre kalmalarını istediğiniz, organizasyonunuzun tarihi, organizasyonun nerede yapılacağı, ekibin organizasyona nasıl gelebileceği, kaç tane davul ve zurna istediğiniz… gibi şeyler yer alacaktır.

Eğer sizin verdiğiniz cevaplar, konuşmakta olduğunuz ekip için uygunsa, sonra onlar size, almak istediğiniz hizmetin karşılığı olan fiyatı söyleyeceklerdir. Bu fiyat üzerinden biraz pazarlık yapabilirsiniz. Ekip işi illa ki almak istiyorsa, fiyatta indirim yapabilir. Ya da verdiği hizmetin çok iyi olduğunu belirterek hiç bir indirimde de bulunmayabilirler. Sonuç itibari ile anlaşma sağladığınızda ise ekip, randevu defterine sizi kaydedip, istediğiniz gün ve saatte, organizasyonun düzenlendiği yere gelerek eğlenceniz için davul zurna çalmaya başlayacaklardır.

Davul Zurna Fiyatları Neye Göre Belirlenir?

İstanbul’da ortalama 20 milyon insan yaşamaktadır. Bu insanların geneline baktığınız zaman, her gün yüzlerce, hatta binlerce organizasyon düzenlendiğine şahit olabilirsiniz. Bu noktada, sayısı çok fazla olan davul zurna ekiplerinin olması hiç de ilginç gelmiyor olsa gerek. Bu ekiplerin kendilerine bizzat ulaşabileceğiniz gibi, onları organizasyon şirketlerine danışarak da talep edebilirsiniz. Belki davulculuk ya da zurnacılık size basit bir iş gibi geliyor olabilir. Ama sadece bu işi yapabilmek için İstanbul’a göç eden insan sayısı oldukça fazladır. Genellikle de her biri iş bulur. Bu noktada tanıtım ve reklamın önemine de değinmeden geçmemeliyiz elbette.

Peki bu ekipler, davul zurna ekibi kiralama fiyatlarını neye göre belirlemekteler? Her şeyin öncesinde, davulcu ya da zurnacı, yani davul zurna ekibi, bir organizasyon şirketine bağlı değilse, kendi kiralama fiyatlarını bizzat kendisi belirler. Dolayısı ile kişiliğinin inatçı olup olmaması, fiyatların belirlenmesinde etken olan belki de ilk sıradaki unsurdur. Sonrasında ise hangi şehirde ya da o şehrin hangi semtinde bulunulduğu önem taşır. Mersin’de farklı olan davul zurna ekibi kiralama fiyatları ile İstanbul’dakiler, Bağcılar’daki davul zurna ekibi kiralama fiyatları ile Bahçelievler’dekiler birbirinden farklı olabilir.

Ekipte kaç tane davulcu ve zurnacının bulunmasını istediğinize göre de değişen fiyatlar, sayının artması ile birlikte artış gösterir. Genellikle davul zurna ekibinde bir davulcu bir de zurnacı bulunmaktadır. Ancak açık alanda ve kalabalık bir kesime hitap eden organizasyonlarda sesin daha gür çıkması gerekir ki eğlence en uzaktaki konuklara kadar ulaşabilsin ve bu durumda davulcu ve zurnacı sayısının arttırılması gerekmektedir.

Genellikle Bahçelievler’de davul zurna ekibi kiralama işlemi telefonla yapılır. Ekibin bulunduğu konum ile organizasyon için gitmesi gereken konum arasındaki mesafe de fiyatlar üzerinde etkilidir. Ekibin sizinle kalmasını istediğiniz zaman da fiyatların belirlenmesinde etken olan bir diğer unsurdur. Ama sadece bu da değil, ekibe hangi saat aralığında ihtiyacınızın olduğu da önemlidir. O saat aralığında kendilerine olan talebin yüksek olduğu davul zurna ekipleri, fiyatları genellikle yüksek tutarlar. Siz istediğiniz fiyatı alamasanız ve onları kabul etmeseniz bile, onlar kendilerini kabul ettirecek bir müşteriyi mutlaka bulacaklardır çünkü. Tıpkı saat aralığı gibi, mevsim yoğunluğu da davul zurna ekibi kiralama fiyatlarını etkiler. Kış aylarında, yağmur çamurda daha az organizasyon yapılacağı için fiyatlar düşük tutulabilir. Ancak yaz aylarında bu tür organizasyonlar Bahçelievler’de çok yapılır ve dolayısı ile fiyatlar da oldukça yüksektir.

Davul Zurna Ekibi Ne Zaman Lazım Olur?

Gelin çıkarma
Çeyiz çıkarma
Düğün
Kına gecesi
Nişan
Asker eğlencesi
Açılışlar
Mezuniyet törenleri
Bahar şenlikleri
Bayramlar
Doğum günleri

Ve daha pek çok kutlamada davul zurna ekibi davet edilebilir. Türkiye’nin pek çok şehrinden göç alan İstanbul’da eğlenmeyi bilen ve seven pek çok insan bulunmaktadır. Bu insanların geneli de Bahçelievler’de toplanmış olduğu için, buralarda her an bir eğlence görebilmek mümkündür. Ve tabi o eğlenceler, geleneksel müzik aletleri ve eğlence araçlarımız arasında yer alan davul zurna ekipleri ile birlikte organize edilmektedir. Bu sırada oyun havaları, halay şarkıları çalan davul ve zurna eşliğinde, tabiri caizse eğlencenin dibine vurulur.

Düğün İçin Davul Zurna Ekibi Kiralama

Davul bazı insanlar için eğlence aracı olduğu kadar murattır da… Ne demek istiyoruz? Kızını ya da oğlunu büyütüp gelin ya da damat eden anne – baba, onun düğününde davul zurna çaldırmak isteyebilir. Davulun kendisini duygulandırdığı çok sayıda insan bulunmaktadır. Özellikle yöresel düğünlerde Bahçelievler’de ikamet edenler, kendi yörelerine ait oyun havaları ve halaylar çalabilen ekipleri tercih eder ve hem kendileri; hem de konuklarına, memleketlerinde oldukları izlenimini vermeye çalışırlar. Bu noktada, davulcu ve zurnacının yöresel kıyafetler kullanması da çok önemlidir. Resim ve videolarda bu kıyafetler, düğün için konsept adına oldukça iyi durmaktadır. Elbette bu isteğin davul zurna ekibi aramaları sırasında ekibe belirtilmesi çok önemlidir.

Genellikle büyük düğün salonlarında orkestra bulunmaktadır. Bu orkestralar çok güzel şarkılar da çalarlar. Ancak daha önce de belirtmiş olduğumuz gibi, pek çok ailenin muradıdır evladının düğününde davul zurna ekibinin bulunması. Dolayısı ile bir kaç gün önceden ekibin kiralanması oldukça önemlidir. Düğünün başından sonuna kadar salonda hazır bulunması gereken bu ekip, konukları davul zurna eşliğinde karşılar, zaman zaman orkestraya eşlik ederken, zaman zaman da orkestrayı durdurup sadece kendisi çalabilir. Ve düğün sırasında genellikle oyuna davet edilen, gelinin anesi babası, damadın annesi babası, gelin ve damadın kardeşleri, hala ve dayıları, teyze ve amcaları… davul zurna ekibi eşliğinde çiftetelli oynarlar.

Gelin Çıkarmada Davul Zurna Ekibi

Kızının, evinden davul zurna ile çıkmasını isteyen aileler de, düğünde davul zurna ekibi bulunmasını isteyen aileler kadar fazladır. Bu noktada aslında düğün gelin evinde başlamış olur. Gelin kuaföre erken gider. Sonrasında ise baba evine geçer. Kısa bir bekleyişin sonrasında damat, ailesi ve arkadaşları ile birlikte gelin evinin önüne gelir. İlk olarak kapının önünde arkadaşları ve sadıcı ile birlikte oynayıp halaylar çeken damat, sonrasında gelin evine girer ve gelinin ailesi ile vedalaşmasının sonrasında, kapı önündeki oyun havaları ve halaylar gelin eşliğinde devam eder.

Babası ya da kardeşinin, gelinin beline kuşak bağlaması ile son bulan gelin alma töreni, gelinin gelin arabası ile gezdirilmesi ile devam eder. Bu noktada davul zurna ekibinin yine kendilerine eşlik etmesi söz konusudur. Ama bunu ekipten talep etmek gerekir ve ücreti Bahçelievler’de ortalama 300 TL dolaylarındadır.

https://istanbuldavulcu.com/wp-content/uploads/2017/06/davul-zurna-ekibi-kiralama-300x169.jpghttps://istanbuldavulcu.com/wp-content/uploads/2017/06/davul-zurna-ekibi-kiralama-80x80.jpgadminBahçelievler
Davul zurna ekibi kiralama gibi bir gereksiniminiz olduğunda, Bahçelievler'de bunu internet üzerinden kolayca çözebilirsiniz. Bu anlamda yapmanız gereken tek şey, arama motoruna, 'Bahçelievler davul zurna ekibi kiralama' şeklindeki kelime öbeğini yazmaktır. Karşınıza çok sayıda sonuç çıkacaktır. Bu sonuçların her birini tıklayarak, ekip hakkındaki bilgileri, fiyatları ve daha önce yapmış...
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (2 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...